LG Televizyon Servisi

LG televizyon teknolojiyi modern çizgilerle buluşturmayı başaran ender markalardan biridir. Tüm detaylarda da kullanıcıya şık bir görünüm sunarken, kullanım kolaylığı ve üst düzey performans sağlamaktadır. Cihazınızla ilgili karşılaşabileceğiniz olası problemlerde de lg televizyon servisi devreye giriyor ve kısa süre içerisinde cihazınızda oluşan sorunları çözüyor.

LG televizyon servisi sadece sorun çıktığı zaman değil cihazların bakımı, montajı, kurulumu ve onarımı konusunda da kullanıcılara hizmet veriyor. Özellikle kurulum ve montajı için destek almak tüketicilere uzun vadede fayda sağlıyor. Zaten cihazın kurulum ve montaj işlemleri profesyonel ekip tarafından yapıldığı zaman ürün her zaman daha uzun ömürlü oluyor ve yüksek verimle çalışıyor. Ürünün kurulumunu şayet tüketiciler yaparsa olası kazalar ortaya çıkabiliyor ve daha yüksek bedeller ödenmek zorunda kalıyor. Kurulum ve montaj işlemlerinin LG televizyon servisi elemanlarına yaptırılmadığı durumlarda ürünün garanti kapsamına alınmayacağını belirtmekte fayda var.

LG Televizyon Kurulumu

LG TV teknik servis hizmetlerinin en önemli aşaması kurulumdur. Kendiniz montaj yaptığınız takdirde gözden kaçırabileceğiniz en ufak bir hata ileride büyük sonuçlara neden olabilir. Cihazınızda ortaya çıkabilecek her hangi bir sorunun kaynağı kurulum hatasından kaynaklanıyorsa ve servis dışı bir montaj olduysa yüksek maliyetler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü yetkili servislere yaptırılmayan montajlar hiçbir zaman garanti kapsamına girmez. Bu sebeple cihazın kurulumu için teknik servisten destek almalı ve maksimum performans sergilediğinden emin olmalısınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Tüm TV modellerinin kurulumu için belli detaylar vardır. Öncelikle TV’nin bulunacağı yer yetkili servisle beraber belirlenmelidir.
  • TV, yaşam alanının en güvenli ve sağlam yerinde bulunmalıdır. Duvara monte edilecekse belli aparatlarla sağlamlaştırmalı, ünite üzerinde duracaksa da aynı işlem uygulanmalıdır.
  • Işığın geliş yönü, güneşin geldiği açı cihazın nerede duracağı ile ilgili net bir fikir verir. Kaliteli bir görüntü elde etmek isteyenler bu özelliği dikkate almalıdır.
  • Cihaz sıcaklık değerinin yüksek olduğu yerlerden uzak tutulmalıdır. Fazla ısı cihazın ömrünü kısaltacaktır.
  • Doğru yer belirlendikten sonra cihazın montaj işlemi ve kurulumu profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Cihazın sahip olduğu aparatlar doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.

LG Televizyon Servisi Bakım ve Onarım

LG televizyon servisleri, cihazın daha verimli ve uzun ömürlü olabilmesi için belli aralıklarda bakım yapılmasını tavsiye ediyor. Bu sayede ortaya çıkabilecek arızalar önceden engelleniyor ve daha büyük problemlerin önüne geçiliyor. Bu sebeple cihazın bakımını belli periyodlarda yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Onarım hizmeti ise cihazın aniden donması, görüntü ya da ses problemi vermesi durumunda devreye giriyor. Cihazda oluşan tüm problemler uzman personel tarafından onarılıyor ve kalıcı çözümler sunuluyor.

Televizyonda Sık Karşılaşılan Sorunlar

Bakımların belli periyodlarda yaptırılmasına rağmen zaman zaman arızalar verebilir ve kullanıcıyı mağdur durumda bırakabilir. Her cihazın yaşadığı arızalar ve çözümler birbirinden farklıdır.

Televizyonla ilgili karşılaşılan sorunlar başlıca şu şekildedir;

  • Görüntüde donmalar ve kısa süreli kesintiler televizyonda karşılaşılan problemlerden biridir. Teknik sorunlar için servisten destek alınmalıdır.
  • Sesin aniden alçalması ve yükselmesi ise hoparlörle ilgili bir sıkıntı olduğunu gösterir. Bu durumda teknik servis yardımcı olacak ve bozulan parçaları değiştirecektir.
  • Televizyonun kumanda edilememesi durumunda cihazın temizliğinden emin olunmalı ve tozdan lekelerden arındırılmalıdır.