LG LCD TV Servisi Anakart Tamiri Yedek Parça

LG LCD televizyon, diğer modellere göre çok daha hassas yapıya sahiptir. Şık ve modern görünümlerini üst düzey teknolojiyle buluşturan Cihazın kurulumu, kullanımı ve bakımları için ayrı bir hassasiyet gerekir. LG LCD servisi ise tam da bu noktada devreye girer ve tüketicilerin cihazını en doğru şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Cihazı daha uzun süre ve yüksek performansla kullanmak için mutlaka profesyonel ekipten destek alınmalıdır. LG LCD yetkili servisleri elemanlarının yapmadığı montaj işlemleri garanti kapsamına girmeyecektir.

LG LCD Kurulumu

Televizyonun doğru yerde konumlanması ve kurulumunun hatasız yapılması cihazı yüksek performansla kullanmanın en önemli koşuludur. Bunu sağlayabilmek içinse profesyonel ekipten destek almalı ve kurulumu, çalıştırılması gibi işlemleri LG LCD servisine bırakılmalıdır.

Kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken belli başlı özellikler vardır. Örneğin; cihaz yaşam alanının en doğru noktasına yerleştirilmelidir. LCD, TV sehpasına yerleştirilebildiği gibi duvara ya da tavana monte edilebilmektedir. Ancak en doğru yerin neresi olduğuna profesyonel ekiple karar vermek isabet olacaktır. Çünkü belli noktalarda teknik detaylar önem arz etmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • LCD TV’nin bulunacağı yer yetkili servisle beraber belirlenmelidir. Yaşam alanının büyüklüğü, duvara uzaklığı gibi özellikler en doğru yeri bulmaya yardımcı olmaktadır.
  • Yer belirlerken ışığın geliş açısını ve pencerelerin bulunduğu yönü dikkate alarak karar verilmelidir.
  • Doğru yer belirlendikten sonra cihazın montaj işlemi ve kurulumu profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Cihazın sahip olduğu aparatlar doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
  • Oturma alanı ile televizyonun mesafesi doğru ayarlanmalı ve ne çok yakın ne de çok uzak olmalıdır.

LG Projeksiyon Servisi Bakım ve Onarım

LCD televizyonların diğer modellere göre çok daha hassas yapıya sahip olmaları nedeniyle bakımları çok sık aralıklarla yaptırılmalı ve ileride oluşabilecek arızalar önceden engellenmelidir. Bakım yaptırmanın avantajları bu kadarla sınırlı değildir. Belli aralıklarla LG LCD servisi ile görüşülmesi yeni çıkan modellerden ve aksesuarlardan haberdar olunmasına da yardımcı oluyor. Yedek parça ve aksesuarlar ile televizyon çok daha verimli bir hale getirebiliyor ve yüksek performansla çalışmasını sağlıyor.

z.