LG Plazma TV Servisi Anakart Tamiri Yedek Parça

LG plazma tv servisi cihazın bakım, montaj, arıza ve onarım gibi tüm ihtiyaçlarına kalıcı çözümler getiriyor. Alanında uzman teknik ekip, orijinal yedek parça ve aksesuar stoklarıyla sorunları yerinde çözüyor. Cihazlarınızın kurulumu ve montajı esnasında teknik ekipten mutlaka yardım istemeli ve cihazın kurulumunu profesyonel kişiler tarafından yaptırmalısınız. Unutmayın, yetkili servise yaptırılmayan montaj işlemleri garanti kapsamına girmeyecektir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Plazma TV’nin bulunacağı yer yetkili servisle beraber belirlenmelidir. İnce yapısı nedeniyle en güvenli alanda konumlanmalıdır.
  • Plazma TV duvara monte edilecekse pencerelerin bulunduğu yer dikkate alınmalı ve güneş ışığına maruz kalacak yerlerden uzak durulmalıdır.
  • Doğru yer belirlendikten sonra cihazın montaj işlemi ve kurulumu profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Cihazın sahip olduğu aparatlar doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
  • Oturma alanı TV’nin durduğu yere göre konumlanmalıdır.

LG Plazma Servisi Bakım ve Onarım

TV’inize yıl içerisinde belli aralıklarla bakım yaptırmak, olası arızalara karşı önlem almanıza, cihazınızdan verimli performansla çalışmasına ve ihtiyaç duyabilecek yedek parçaları temin etmenize yardımcı olacaktır. LG plazma teknik servis bu açıdan tüketicilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor ve onları doğru bir şekilde yönlendiriyor. Özellikle yedek parça ve aksesuarlarını tanıtarak cihazınızı daha kullanışlı hale getiriyor ve ömürlerini uzatıyor.

Plazmayla ilgili karşılaşılan sorunlar başlıca şu şekildedir;

  • Görüntünün donması, kararması ve gölgeler olması TV’lerde karşılaşılabilir problemlerdendir. Ekranla ilgili yaşanan sıkıntılarda teknik servisten destek alınmalıdır.
  • Sesin aniden yükselmesi ve alçalması TV’nin hoparlör ayarlarında sıkıntı olduğunu gösterir. Teknik bilgi gerektirdiği için kullanıcıların müdahalede bulunmaması tavsiye edilmektedir.
  • TV’nin uzaktan kumanda edilmemesi durumunda önce cihazın temiz olduğundan emin olunmalıdır. Toz ve lekeler sinyalin gitmesine engel olabilir.

Sesin olması ancak görüntünün tamamen kaybolması da ekranla ilgili sorunlardan biridir. Yedek parçalardan biri arızalanmış olabilir. Teknik servisten destek isteyebilirsiniz.